Гайки

Гайка - це кріпильний виріб з різьбовим отвором і конструктивним елементом для передачі обертального моменту. Конструктивним елементом гайки для передачі обертального моменту може бути багатогранник, накатка на бічній поверхні, торцьові та радіальні отвори, шліци і т.п. Гайки застосовуються в болтових і шпилькових з'єднаннях, часто в поєднанні з шайбою. Крім звичайних шестигранних використовуються гайки з фланцем, квадратні, подовжені, з накаткою, шліцові і приварні, а також:
Ковпачкові гайки з плоскою або сферичною торцевою поверхнею і глухим різьбовим отвором застосовуються як декоративні.
Гайки-метелик мають плоскі виступаючі елементи для передачі обертального моменту і затягуються вручну.
Самоконтролюючі гайки застосовуються при підвищених вібронавантаженнях і мають нейлоновий вкладиш, скошені краї або фланець із зубчиками, які захищають від мимовільного відгвинчування.
Низькі прорізні гайки - це шестигранні гайки з радіально розташованими прорізами під шплінт з боку однієї з торцевих поверхонь.
Корончаті гайки - це шестигранні гайки, частина яких виконана у вигляді циліндра з радіально розташованими прорізами під шплінт.
Круглі гайки застосовують для кріплення різних деталей на валах.
Застосування полегшених гайок при великій кількості їх у з'єднанні дає значну економію маси. Низькими гайками користуються в тих випадках, коли стержень болта або шпильки виявляється недовантаженим на розтяг (чистий болт, що працює на зріз, і т. д.). Для запобігання від зминання і зносу різьби при великих навантаженнях і частому відгвинчуванні та закручуванні застосовують гайки високі і особливо високі.
Тавор - засоби кріплення та монтажу © 2020