Інформація про різьбу

Інформація про різьбу

Існують два методи нарізання різьби: накатний метчик та ріжучий метчик. Обидва методи призначені для створення внутрішньої різьби в отворі.

Різниця між ними полягає в тому, що лезо ріжучого мітчика усуває надлишок металу з отвору, нарізаючи окремі витки різьби, а накатний метчик, що є різьбонакатною головкою, формує витки різьби шляхом пластичного деформування металу і переміщення пластифікованих шарів. Як у випадку нарізної різьби, так і у випадку накатної, отвір, підготовлений під різьблення в кришці, повинен мати певний діаметр, щоб після нарізування різьби ми отримали як відповідну висоту профілю, так і діаметр країв профілю різьби, тобто внутрішній діаметр різьби.

Отвір під різьблення має бути підготовлений таким чином, щоб забезпечити отримання висоти профілю різьби між 60 і 75% теоретичного розміру. Виготовлення різьблення з висотою профілю більше 75% викликає зайве навантаження мітчика, що виникає під впливом сили тертя, а це викликає більш швидке зношування інструменту і зростання ймовірності його знищення під час роботи. Таким чином виконана різьба зазвичай важко вкручується, і іноді вручну це просто неможливо з урахуванням допуску виконання гвинта.

Накатане різьблення має багато переваг у порівнянні з нарізним різьбленням. Головною перевагою є те, що під час накатного різьблення, а саме пластичного деформування металу, в отворі кришки немає ніякої стружки і сколів. Так як під час нарізання різьби відколюється стружка, яка може пошкодити як поверхню різьблення, так і інструмент під час роботи.

Тавор - засоби кріплення та монтажу © 2019